Charakterystyka kabli ethernet na przykładzie BiTLAN F/UTP cat.5e 200 MHz

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów kabli ethernetowych, a nasi konsumenci niejednokrotnie zwracają się do nas z pytaniem o to, który z nich wybrać.

Aby choć w minimalnym stopniu rozwiać ich wątpliwości oraz umożliwić podjęcie wyboru, z którego będą w stu procentach zadowoleni, postanowiliśmy nieco dokładniej opisać jeden z nich, który to na przestrzeni ostatnich miesięcy zdobył ogromne zainteresowanie klientów oraz wybierany jest zarówno przez konsumentów prywatnych jak i przez firmy pragnące zapewnić sobie nieprzerwany dostęp do globalnej sieci Internet bez zakłóceń czy przestojów. Mowa o produkcie noszącym nazwę BiTLAN F/UTP cat.5e 200 MHz. Pod tą dość tajemniczą nazwą kryje się produkt, który określić można ekranowanym kablem do sieci teleinformatycznych.

Osoby niezaznajomione z tematyką pragniemy poinformować, iż okablowanie będące bohaterem dzisiejszego artykułu stosowane jest w lwiej części przypadków w zarówno prywatnych jak i komercyjnych sieciach komputerowych, w przypadku których konieczne jest korzystanie z pasma częstotliwości do 200 MHz. Wykorzystane materiały, a w szczególności wysokiej jakości żyły umożliwiają przesyłanie danych z prędkością do 1 GB/s, co okazuje się przepustowością wystarczającą do większości zastosowań. Przy pomocy omawianego kabla możliwe jest bezproblemowe oraz wolne od zakłóceń przesyłanie danych, ale także dźwięku oraz obrazu telewizyjnego, co znacznie zwiększa uniwersalność wyrobu oraz sprawia, że jest on niezwykle chętnie wybierany przez konsumentów. Wyrób posiada nie tylko specjalistyczny ekran skutecznie chroniący przed wszelkiej maści zakłóceniami mogącymi negatywnie przekładać się na szybkość transferu, ale także żyłę uziemiającą, dzięki której możliwe jest zabezpieczenie kabla przed ekspozycją na zewnętrzne pola elektromagnetyczne mogące negatywnie odbijać się na jego wydajności, szczególnie podczas dłuższego użytkowania lub też wykonywania wysoce wymagających prac.

Oferowane przez nas wyroby zgodne są z obecnie obowiązującymi normami i standardami, a także przed wprowadzeniem na rynek przeszły rozliczne testy potwierdzające ich efektywność oraz pełne bezpieczeństwo.

Aby zmaksymalizować drugi z nadmienionych aspektów, przewód powstaje z materiałów bezhalogenowych, a więc takich, które nie generują dużych ilości szkodliwego dla człowieka dymu w przypadku wystąpienia zapłonu. Co więcej, zastosowana technologia uniemożliwia rozprzestrzenianie się płomienia na pojedynczym kablu, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku dużych systemów informatycznych, w przypadku których jedno wydawać by się mogło niegroźne spięcie mogłoby doprowadzić do spalenia się całej, niejednokrotnie kosztującej niebagatelne sumy pieniędzy infrastruktury. Z przyjemnością informujemy, że z naszym asortymencie znaleźć można o wiele więcej kabli – zarówno ethernetowych jak i innego przeznaczenia. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się o nich więcej, serdecznie zapraszamy do nawiązania kontaktu z przedstawicielami naszego sklepu!