Dlaczego warto zainwestować w popularny mikroapartament?

Obecnie w wielu większych miastach można zauważyć nowy styl życia, zupełnie inny niż naszych dziadków czy rodziców.

Polega to na tym, że coraz więcej młodych osób mieszka samodzielnie, poszukuje miejsca do zamieszkania niedrogiego, łatwego do utrzymania, o niewielkim metrażu. Pokolenie młodych osób pobiera się i zakłada rodzinę coraz później, stawia karierę na pierwszym miejscu, skupiając się na niezależności. Zatem popularność mikroapartamentów do kupienia i na wynajem rośnie, ponieważ koszty nieruchomości stale rosną, zatem nie każdy może sobie pozwolić na mieszkanie o dużym metrażu, wysoki kredyt.

Mikroapartament czy mikrokawalerka to samodzielna przestrzeń dzienna na otwartym planie, zaprojektowana tak, aby pomieścić sypialnię, część wypoczynkową i aneks kuchenny oraz łazienkę na powierzchni 14 do 30 metrów kwadratowych. Najlepsze tanie mieszkania są usytuowane w centralnych lokalizacjach, atrakcyjnych dla osób młodych ze względu na bliskość do uczelni, pracy, sklepów, restauracji. Mikroapartamenty to alternatywny sposób na własne mieszkanie dla większych metraży, poza możliwościami finansowymi wielu osób, jak również dla akademików, mieszkań pracowniczych czy pokoi hotelowych dla zatrudnianych na zlecenie specjalistów.

Mikroapartamenty są chętnie wybierane przez młode osoby

Ważną zaletą mikroapartamentu jest to, że takie małe mieszkanie nadaje się dla singli, jak również dla par bez dzieci. Popyt na tanie mieszkania jest obecnie wysoki, biorąc pod uwagę wysoką cenę nieruchomości i kredytów hipotecznych, na które nie może sobie pozwolić wiele osób, które pracują czy studiują w większym mieście. Mikroapartament w wysokim standardzie i atrakcyjnej lokalizacji można zakupić już za około 200 tysięcy złotych, w porównaniu do cen mieszkań większych jest to dość niski koszt. Dodatkowo opłaty miesięczne za użytkowanie małego mieszkania będą niższe ze względu na niewielki metraż.

Ze względu na dużą liczbę młodych pracujących osób i studentów preferujących wygodne życie, mikroapartamenty są zwykle zlokalizowane w pobliżu kluczowych węzłów zatrudnienia i najlepszych uniwersytetów. W kluczowych miastach w naszym kraju rośnie liczba pracujących osób i studentów z innych miejscowości, których przyciągają owocne perspektywy pracy i wysoki poziom nauczania. Z tym trendem idzie w parze bezpośredni wzrost popytu na mikrokawalerki w atrakcyjnych lokalizacjach.

Dlaczego warto zainwestować w popularny mikroapartament?

Dlaczego warto zdecydować się na mikroapartament?

Zaletą mikroapartamentów jest dogodna lokalizacja, nowoczesne umeblowanie i najem krótkoterminowy lub długoterminowy, a także korzystna cena zakupu. Dojazdy do pracy i częste podróże służbowe są sposobem na życie dla dużej części pracujących profesjonalistów. Wielu z nich nie chce mieszkać w hotelach, ponieważ wolą prywatność, wygodę i własną przestrzeń, aby stworzyć własną domową atmosferę, zatem wynajem mikroapartamentu będzie dla nich dobrym rozwiązaniem.

Nieruchomość jest jednym z bezpieczniejszych źródeł dochodu ze wszystkich klas aktywów, ponieważ nie jest tak silnie powiązana z gospodarką. Ludzie zawsze będą potrzebowali miejsca do życia, zatem inwestycja w mieszkania na wynajem to dobre rozwiązanie. Biorąc pod uwagę mniejszy metraż mikroapartamentów, koszt początkowy dla inwestorów jest znacznie niższy niż w przypadku mieszkania z dwoma pokojami. Co więcej, niższa cena daje możliwość zakupu więcej niż jednego mieszkania na inwestycję, więc ryzyko jest rozłożone na wiele źródeł.

Jakie są zalety inwestycji w mikroapartamenty?

Komfortowo umeblowane, atrakcyjne, nowoczesne udogodnienia w połączeniu z centralną lokalizacją sprawiają, że zysk z metra kwadratowego jest porównywalnie wysoki, a jednocześnie mieści się w przedziale cenowym znacznie większej grupy demograficznej. Co więcej, mikroapartamenty mają generalnie niższe koszty eksploatacji i są bardziej przyjazne dla środowiska ze względu na swój rozmiar. Biorąc pod uwagę, że jest to stosunkowo nowa koncepcja, a popyt szybko rośnie, inwestorzy mają pewność, że rynek odsprzedaży będzie szczególnie korzystny, ponieważ wartość mieszkań stale rośnie.

Studenci, młodzi profesjonaliści pracujący na zleceniach i rosnąca liczba singli zwiększają zapotrzebowanie na mikroapartamenty. Wysoka jakość, elastyczność i niższy czynsz w centralnych lokalizacjach to kluczowe cechy dla najemców, które decydują o dużej popularności mniejszych mieszkań na rynku. Możemy mieszkanie o powierzchni 14 czy 25 metrów kwadratowych wynająć lub kupić za niższą cenę niż ma to miejsce w przypadku lokali o większym metrażu.

Inwestycja w mikroapartamenty może być bardzo dobrym pomysłem na ulokowanie pieniędzy. Znalezienie małego mieszkania w centrum miasta sprawi, że znajdziemy wielu chętnych na wynajęcie, będziemy mogli także trafić do dużej grupy osób. Będą to zarówno studenci, którzy poszukują miejsca zlokalizowanego blisko uczelni, osoby które pracują w centrum miasta. Często dojazd do centrum z mieszkania znajdującego się na obrzeżach może zajmować dużo czasu, dlatego mikroapartament w centrum będzie świetnym pomysłem dla osoby, która pracuje w dużej aglomeracji miejskiej.

Możemy wykorzystać portale ogłoszeniowe, social media do reklamowania naszego mikroapartamentu, dzięki temu z pewnością znajdziemy wiele osób chętnych do wynajmu. Spowoduje to także, iż będziemy mogli zaoferować wyższą cenę za wynajęcie. Warto pamiętać, iż mikroapartament jest tańszy w użytkowaniu niż duże mieszkanie, są to koszty związane z mediami, czynszem, ogólną eksploatacją, a także remontami.