Jak łatwo stworzyć własny smart home – inteligentny dom?

Zaawansowane technologie pozwalają na łatwe i szybkie wykonanie wielu instalacji – także inteligentnego domu.

Jak można stworzyć system smart home w swoim domu albo w mieszkaniu? Oto kilka pomysłów, by mieszkać wygodniej!

Smart home, czyli inteligentny dom to zestaw technologii, które wykorzystują nowoczesne rozwiązania wykorzystujące rozbudowane funkcje sterowania oraz automatykę. Kiedyś tego typu systemy były kojarzone jako bardzo drogie, wymagające skomplikowanego wdrożenia. Teraz jednak w sprzedaży znajdują się znacznie prostsze instalacje – niewymagające również czasochłonnego montażu przewodowego.

Dlaczego warto mieć inteligentny dom?

Systemy inteligentnego domu niosą ze sobą wiele korzyści, dlatego są one obecnie bardzo popularne. Dlaczego warto zdecydować się na wykonanie tego typu instalacji w swoim domu?

Przede wszystkim systemy smart home to komfort. Możliwość zdalnej obsługi różnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, a także programowania ich pracy poprawia codzienny komfort mieszkania.

Również inteligentny dom to oszczędności. Widać to przede wszystkim w obszarze ogrzewania. Możliwość sterowania instalacją grzewczą pozwala na zmniejszenie kosztów, jakie są związane z utrzymaniem domu.

W końcu smart home to sposób, aby uzyskać większy poziom bezpieczeństwa. System może zadbać o ochronę przed włamywaczami, na przykład przez automatyczne zamykanie bram, rolet okiennych, sterowanie oświetleniem tak, aby imitować obecność domowników.

Jak łatwo stworzyć własny smart home – inteligentny dom?

Jakie rozwiązania smart home warto zastosować?

W branży smart home znajduje się szeroka gama rozwiązań, które sprawdzają się w domach oraz w mieszkaniach. Wśród tych cieszących się największym zainteresowaniem znajdują się poniższe rozwiązania:

· oświetlenie – systemy sterujące światłem, także z pomocą czujników
· ogrzewanie – sterowniki kotłów, ogrzewania elektrycznego
· wentylacja i klimatyzacja – sterowanie instalacjami i urządzeniami
· systemy bezpieczeństwa – monitoring, alarmy, systemy dostępu – drzwi, okna, bramy, w tym domofony, wideodomofony
· asystenci głosowi – urządzenia pozwalające na głosowe zarządzanie sprzętami

Jak wykonać instalację inteligentnego domu?

Aktualnie systemy smart home nie są skomplikowane w realizacji. Najwygodniejsze w montażu są systemy takie jak smart home wykorzystujące bezprzewodowe połączenie – wtedy nie wymagają one stosowania okablowania.

Aby wykonać instalację inteligentnego domu z użyciem urządzeń bezprzewodowych, nie trzeba również korzystać z pomocy ekipy montażowej. Wszystkie prace można przeprowadzić samodzielnie.

Posted in Bez kategorii