Jaką szafę do sypialni wybrać?

Odpowiednia szafa to drugi najważniejszy element wyposażenia sypialni (tuż za wygodnym łóżkiem). W sklepach znajdziemy setki modeli, które różnią się od siebie nie tylko stylistyką i materiałem, ale również układem wnętrza i funkcjonalnością, co na pewno nie ułatwia podjęcia decyzji. Zatem którą szafę wybrać? Gotową, czy na wymiar? Z szufladami, a może bez? Sprawdź nasz krótki poradnik i wybierz szafę idealnie dopasowana do Twoich potrzeb.

Czy powinna charakteryzować się szafa idealna?

Wybór szafy do sypialni to wbrew pozorom wcale nie tak łatwa decyzja. W końcu chcemy, by mebel ten spełniał wszystkie niezbędne funkcje, a przy tym ładnie prezentował się we wnętrzu. Idealna szafa do sypialni powinna być funkcjonalna i pojemna, a przy tym dopasowana designem do reszty wystroju. Dobrym wyborem może okazać się szafa w sypialni Komandor Kraków, bowiem w sklepie tym znajdziemy dziesiątki różnorodnych modeli na każdą kieszeń.

Szafa gotowa czy pod wymiar?

Pierwszym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać wybierając szafę jest to, czy wystarczy nam gotowy mebel, czy też chcemy by został wykonany pod wymiar. Wszystko zależy od naszych preferencji, możliwości finansowych i mieszkaniowych oraz czasu, który mamy na zaaranżowanie sypialni.

Pierwsza z opcji jest zdecydowanie szybszym i tańszym rozwiązaniem, które sprawdzi się szczególnie u studentów lub osób, które poszukują rozwiązania „na już”. W sklepach znajdziemy dziesiątki modeli gotowych szaf posiadających różnorodne udogodnienia i praktyczne systemy sprawdzające się przy przechowywaniu ubrań i dodatków.

Szafa pod wymiar sprawdzi się z kolei w wąskich, nieustawnych wnętrzach oraz jako mebel dla osób, które poszukują oryginalnych rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika. W tym przypadku możliwości są praktycznie nieograniczone, a my możemy zaprojektować mebel, który będzie miał w swoim wnętrzu dokładnie takie rozwiązania, których potrzebujemy.

Niezależnie od tego, który rodzaj szafy wolisz, warto na początku sprawdzić ofertę renomowanych producentów tego typu mebli. Jednym z nich jest https://komandor-krakow.com.pl/, którego siedzibę znajdziemy pod adresem Komandor Kraków Awin przy ul. Jasnogórskiej 4 w Krakowie oraz pod numerem tel.: 668 026 656. W miejscu tym na pewno uzyskamy fachową poradę na temat doboru idealnej szafy do sypialni.

Na co zwrócić szczególna uwagę przy wyborze szafy?

Stojąc przed wyborem szafy idealnie dobranej do naszego wnętrza i potrzeb powinniśmy wziąć pod uwagę kilka wyjątkowo ważnych aspektów.

1. Wymiary sypialni

Według przyjętych standardów wymiary szafy przeznaczonej do użytku przez jedną osobę to 140 cm szerokości i 200 cm wysokości. W przypadku większych pomieszczeń oraz dużej liczby ubrań możemy pokusić się o zdecydowanie bardziej okazały mebel. Jeśli jesteś osobą posiadającą sporo rzeczy możesz nawet pokusić się o szafę zajmującą całą ścianę.

2. Styl pomieszczenia

W przypadku sypialni urządzonej w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym najlepszym wyborem będzie gładka szafa o lśniących frontach. Z kolei do pomieszczeń w klimacie rustykalnym lub romantycznym warto pokusić się o szafę z surowego drewna, przyozdobioną dekorami i wyszukanymi uchwytami.

3. Możliwości finansowe

Warto pamiętać, że szafa na wymiar będzie zdecydowanie droższym wyborem, a duży mebel może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Z drugiej strony szafa taka będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb, co sprawia, że bardzo często jest to dobra inwestycja. W przypadku osób poszukujących ekonomicznych rozwiązań dużo lepszym rozwiązaniem będą gotowe szafy, których ceny zaczynają się od kilkuset złotych.

4. Nasze indywidualne preferencje

Ostatnim aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze szafy są nasze osobiste upodobania i potrzeby. Podejmując ostateczną decyzję zastanówmy się nad tym, jak ma wyglądać front oraz wnętrze szafy, ile miejsca i jakich rozwiązań potrzebujemy. Dopiero wtedy zacznijmy przeglądać oferty producentów.

Posted in Dom