Lacobel w kuchni – czy warto?

Kuchnia to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu bądź mieszkaniu. Z tego względu wiele osób zastanawia się jak w efektywny oraz atrakcyjnie wizualnie sposób wykorzystać przestrzeń znajdującą się nad blatem kuchennym. Jedną z interesujących propozycji jest zainstalowanie na ścianie specjalnego szkła, które pełni zarówno funkcję estetyczną jak i ochronną.

Lacobel jako element aranżacji kuchni

Lacobel świetnie sprawdzi się jako zamiennik tradycyjnych płytek. Wyróżnia go także funkcjonalność oraz łatwe czyszczenie. Niezależnie od rozmiaru posiadanej kuchni szkło będzie trafionym wyborem. Dekoratorzy polecają hartowane oraz klejone szkła, ponieważ odznaczają się odpornością na wysoką temperaturę, uderzenia oraz zarysowania. Należy zaznaczyć także, że klient ma swobodę wyboru pomiędzy kolorowymi i bezbarwnymi elementami. Szukając szkła na ścianę w swojej kuchni, warto zainteresować się ofertą lacobel Housekrup, wyróżniającego się na rynku szeroką gamą kolorystyczną oraz możliwością wyboru szkła z indywidualną grafiką.

Zalety zastosowanie szkła typu lacobel

Zamieszczenie szkła nad blatem kuchennym dedykowane jest szczególnie małym kuchniom, ponieważ charakterystyczna i błyszcząca powierzchnia tworzywa stworzy wrażenie przestronności. W rezultacie kuchnia oraz całe mieszkanie zostaną optycznie powiększone, a także rozświetlone.

Rozwiązanie to sprawdzi się również w przestrzeniach, które dysponują kuchnią bezpośrednio połączoną z salonem, co pomoże zachować jednolity styl oraz przyciągnie uwagę gości. Należy również zaznaczyć, że szkło to materiał znacznie bardziej neutralny niż klasyczne płytki, dlatego bez problemu funkcjonować może w aranżacji otwartej kuchni, która nawiązywać będzie do charakterystyki salonu.

Bezbarwne szkło do aranżacji przestrzeni nad blatem kuchennym pomoże uwypuklić naturalną fakturę ścian. Jest to szczególnie atrakcyjny rozwiązanie kiedy łączyć będzie się z powierzchniami takimi jak cegły, matowe szkło lub lakierowana i gładka powierzchnia. Szkło wyposażone w nadruk łączy w sobie funkcjonalność oraz estetykę i niepowtarzalny styl nawiązujący do obrazu. Szkło na ścianę pozwoli zrealizować wymarzony projekt domowej kuchni i świetnie komponować będzie się z każdym stylem aranżacji wnętrz.

Lacobel firmy Housekrup, zainstalowany w jednym z mieszkań w Krakowie

Wypełnienie przestrzeni nad blatem kuchennym

Najczęściej wybieraną opcją są lacobele barwione, które dostosować można do kolorystyki kuchni bądź zaznaczyć wyraźny kontrast kolorów. Zaletą szkła barwionego jest fakt, że powierzchnia ściany znajdująca się pod nim może zostać pomalowana na dowolny kolor, ponieważ nie będzie widoczna. Kolory posiadają umiejętność ożywiania pomieszczenia, zwłaszcza gdy mówimy o tak często używanym pomieszczeniu jak kuchnia. Wyraźne wzornictwo pozwoli przełamać monotonny wystrój i stworzyć ciepły klimat.

Szkło na ścianę do aranżacji przestrzeni nad blatem to także rozwiązanie, które pozwoli przenosić akcenty kolorystyczne pomiędzy salonem a kuchnią. Mając na uwadze powyższe argumenty, szkło na ścianę to z pewnością gwarancja satysfakcji z dokonanego wyboru. Szeroką ofertę lacobeli można znaleźć we wspomnianej wcześniej firmie HouseKrup – Szkło z Grafiką, znajdującej się pod adresem: ul. Lea 20 A, 30-052 Kraków, (Tel: 534 338 308).

Posted in Dom