Na co zwrócić uwagę wybierając panele podłogowe?

Obecnie mamy do wyboru wiele rodzajów paneli podłogowych, musimy oczywiście przemyśleć jakie rodzaje paneli ułożyć w danym pomieszczeniu, oczywiście w kuchni i łazience, będziemy potrzebowali materiałów wodoodpornych takich jak winyl.

Podłoga winylowa pełna nie zawiera drewna, co oznacza, że warstwa nośna jest również wykonana z winylu. Zaletą paneli z pełnego winylu jest ich wodoodporność, ponieważ w przeciwieństwie do drewna, winyl nie pęcznieje w kontakcie z wodą, dzięki czemu można go bezproblemowo montować w łazience i kuchni. Zwykle podłoga winylowa z litego materiału jest niższa niż wykładziny z płytą nośną HDF lub MDF, dzięki czemu nadaje się do renowacji. Pełna podłoga winylowa jest stabilizowana przez naprężenie i często jest wyposażona w połączenie zatrzaskowe. Tego rodzaju rozwiązanie ma podobną strukturę do laminatu. Warstwa winylowa jest montowana na płycie nośnej wykonanej z HDF lub MDF. Wykładzinę można układać pływająco, podłoga winylowa jest przeznaczona do montażu na klej i charakteryzuje się niewielką wysokością, dzięki czemu idealnie nadaje się do renowacji. Podłoga składa się z podwójnej warstwy winylu i dekoru. Podłogi winylowe pełne, winylowe na zatrzaski i winylowe na sucho mają powłokę jako szczeliwo powierzchniowe. Na co zwrócić uwagę wybierając panele podłogowe?

Z drugiej strony mamy panele podłogowe z laminatu.

Struktura laminatu ma decydujący wpływ na jakość wykładziny podłogowej. Niektóre podłogi laminowane są wyposażone w płytę nośną chronioną przed pęcznieniem, dzięki czemu podłoga jest mniej podatna na uszkodzenia przez wodę. Płyta nośna może być wykonana z drewna, lub materiałów takich jak MDF lub HDF. Płyta nośna jest stabilizowana przez naprężenie, widoczna warstwa podłogi laminowanej składa się z papieru dekoracyjnego i odpornej na ścieranie powierzchni. Zasadniczo laminat można zadrukować dowolnym dekorem, ale często naśladuje się rodzaje drewna. Warstwa wierzchnia określa, jak odporna jest podłoga. W niektórych przypadkach górna warstwa ma taką strukturę, że podłogi laminowanej trudno odróżnić od parkietu z prawdziwego drewna. Tego typu panele można znaleźć na stronie https://greenfloor.sklep.pl/panele-podlogowe-alloc.

Posted in Dom