Optymalny hosting dla naszej strony internetowej

Na rynku dostępnych jest wiele różnych możliwości wybrania hostingu dla naszej strony internetowej.

Firmy oferują różne ceny oraz różne funkcjonalności, warto sprawdzić przykładowo jaką ilość miejsca na serwerze oferują, jakie zasoby można wykorzystać w danej cenie. Najczęściej firmy hostingowe proponują kilka pakietów, które mogą być dopasowane w zależności od wielkości czy też stopnie skomplikowania naszej strony. Warto zwrócić uwagę na ilość odwiedzin, bazy danych oraz wiele innych parametrów, które mają wpływ na zapotrzebowanie związane z serwerem.

Optymalny hosting dla naszej strony internetowej

Ważne parametry przy wyborze usług hostingowych

Jednym z podstawowych parametrów jest pojemność, w tym przypadku często wystarczy nam nawet 1 GB miejsca na dysku jeżeli będziemy chcieli postawić blog czy też prostą stronę, wizytówkę pewnej firmy. Obecnie dostawcy hostingu nie limitują transferu czy też ilości baz MySQL. Warto jednak zwrócić uwagę na zasoby takie jak procesor czy też pamięć RAM. Najczęściej wybieramy serwery współdzielone, oznacza to iż strona internetowa korzysta wraz z innymi z zasobów jednego serwera. Są one przydzielane w zależności od tego jaki pakiet wybierzemy. Oczywiście dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę prędkość, w tym przypadku warto wybrać hosting oparty na dyskach NVMe, oraz serwerownię zlokalizowaną w Polsce.

Właściciele stron internetowych którzy chcą przenieść całą stronę wraz z bazą danych mogą często liczyć na pomoc techniczną, jeżeli kupujemy serwer w nowym miejscu wówczas możemy skorzystać z darmowego przyniesienia jak również często testować usługę przez 30 dni. Dzięki temu możemy dowiedzieć się czy nowa usługa jest dla nas odpowiednia, czy przykładowo czas reakcji serwera jest szybszy. W ten sposób możemy znaleźć także często tańszą usługę, która będzie posiadała parametry takie jak dotychczas. Dodatkowo możemy liczyć także na możliwość skorzystania z autoinstalatorów, będziemy mogli na serwerze zainstalować wiele popularnych skryptów, co będzie dużym ułatwieniem dla początkujących.

Jeżeli zależy nam aby nasza strona szybko się ładowała, wówczas warto wybrać ultraszybki hosting, który będzie oparty na dyskach NVMe, które są dużo szybsze od dysków SSD. Często w opisie usług hostingowych możemy znaleźć informacje na temat dysków wykorzystywanych w serwerach. Dodatkowo na prędkość będzie miała lokalizacja jak również wykorzystanie najnowszej wersji PHP, czy też wykorzystanie dodatków takich jak Light Speed czy też systemów pozwalających lepiej zarządzać pamięcią podręczną.

Posted in Bez kategorii