Pozabankowa pomoc finansowa dla firm

Wiele firm korzysta z różnego rodzaju pożyczek i kredytów, można je wykorzystać na różne cele, które są związane z działalnością.

Oczywiście często pożyczka będzie służyła do zakupu maszyn, różnego rodzaju środków trwałych. Firmy często także używają samochodów i sprzętu na zasadzie leasingu. Oczywiście pożyczki i kredyty dla firm możemy uzyskać w bankach, jak również w różnego rodzaju instytucjach pozabankowych.

Pozabankowa pomoc finansowa dla firm

Pożyczka dla firm nie musi być droga

Warto zwrócić uwagę na oprocentowanie pożyczek, często oprocentowanie nie jest jedynym kosztem kredytu, często występują także różnego rodzaju opłaty przygotowawcze. Warto sprawdzić zatem całkowity koszt, jaki związany jest z kredytem, możemy przykładowo poprosić o wyliczenie raty dla danej kwoty. W ten sposób możemy łatwo porównać koszty kredytów w różnych firmach finansowych. Naturalnie będziemy wybierali ofertę najbardziej opłacalną, z najniższą ratą. Także innym dodatkowym kosztem kredytu czy też pożyczki może być ubezpieczenie. Firmy, które znajdują się w złej sytuacji finansowej, poszukują tak zwanych pożyczek bez BIK. Wówczas mogą otrzymać kredyt także firmy, które posiadają pewne zaległości.

Niekiedy firmy w złej sytuacji finansowej mogą nie posiadać odpowiedniej ilości funduszy, aby wykonać wszystkie opłaty, zapłacić podatki do Urzędu Skarbowego. Dlatego też poszukują dodatkowego finansowania, jednak warto pamiętać, iż większość firm kredytowych oraz banków będzie wymagało przedstawienia zaświadczenia, że firma nie zalega z płatnościami na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Jednak są wyjątki, istnieją bowiem kredyty, które pozwalają na pokrycie tego rodzaju zobowiązań. W tym przypadku przedsiębiorca powinien przedstawić wielkość kwot, które należy wpłacić, może być to oświadczenie lub też informacja z danego urzędu.

Z pewnością pożyczka dla firm może być ratunkiem dla niejednego przedsiębiorstwa, które będzie potrzebowało szybkiego zastrzyku pieniędzy. W ten sposób możemy uregulować zaległości, zakupić się niezbędny sprzęt czy też zapłacić zaległe pensje swoim pracownikom. Z pewnością w ten sposób można uratować wiele przedsiębiorstw przed upadkiem.

Posted in Bez kategorii