Udany urlop w Jurze krakowsko-częstochowskiej

Jura krakowsko-częstochowska może zaoferować bardzo wiele atrakcji, dlatego też co roku przyjeżdżają tam dziesiątki tysięcy turystów, z pewnością świeże powietrze, piękne okolice to niewątpliwe zalety tego miejsca.

Oczywiście to doskonałe miejsce dla osób które lubią wypoczywać aktywnie, znajdziemy tutaj setki kilometrów różnych szlaków pieszych czy też rowerowych, dlatego też jest to miejsce gdzie w pewnością odnajdą się wielbiciele pieszych wędrówek.

Udany urlop w Jurze krakowsko-częstochowskiej

Szlaki piesze, rowerowe i wodne

Warto zwrócić uwagę iż jest to miejsce które nie jest zbyt oblegane przez turystów, w odróżnieniu od ośrodków w górach takich jak Zakopane czy też różnych ośrodków turystycznych nad morzem. Możemy znaleźć tutaj ciszę i spokój, znajdziemy tu oczywiście bardzo dobrą bazę noclegową, możemy zamieszkać w atrakcyjnych kwaterach, domkach letniskowych. Naturalnie może być z całą rodziną, Znajdziemy tutaj wiele atrakcji także dla najmłodszych. Możemy wyruszyć szlakiem Orlich Gniazd gdzie będziemy zwiedzali wspaniałe średniowieczne zamki, wiele z nich można zwiedzać z pewnością będzie to spora atrakcja dla najmłodszych.

Bardzo ciekawą atrakcją może być także spływ kajakowy, możemy płynąć po wspaniałych okolicach rzeką Rudą, jest to niewielka rzeka o niezbyt bystrym strumieniu dlatego także osoby mniej doświadczone mogą wybrać się na tego rodzaju spływ. Dzięki temu będziemy mogli obcować z dziką przyrodą, wycieczkę możemy rozpocząć już w Rybniku, Oczywiście możemy wynająć kajak także na dalszych odcinkach w zależności od tego ile chcemy przepłynąć.

Z pewnością wiele innych atrakcji oferuje także jura krakowsko częstochowska domki, kwatery prywatne, hotele to bogata oferta dla turystów, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Z pewnością warto poszukiwać miejsc położonych przy jeziorach, znajdziemy tu różnego rodzaju atrakcje, będziemy mogli wynająć kajak, czy też rower. Z pewnością warto zwiedzić zamki, a także zobaczyć wspaniałe formacje skalne.

Posted in Dom