Wskazówki dotyczące budowania mięśni od ekspertów w zakresie treningu siłowego

Jeśli chcesz zająć się budową mięśni, potrzebujesz odpowiednich informacji.

Musisz wiedzieć, jak zwiększyć masę, jeśli to jest Twoim celem, ale możesz również nauczyć się budować beztłuszczową masę mięśniową. Bez odpowiednich wskazówek budowanie mięśni może być znacznie trudniejsze niż jest to konieczne. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci to uprościć.Bez względu na to, jak częste lub intensywne są twoje sesje treningowe, jeśli nie jesz wystarczająco, twoje ciało nie będzie miało wystarczającej ilości białek do budowy mięśni. Dlatego tak ważne jest częste spożywanie posiłków. Powinieneś starać się spożywać co najmniej 20 gramów białka co trzy godziny. Ponadto ważniejsze jest częste jedzenie niż duże porcje.Spróbuj zmienić chwyty. Gdy zdobędziesz doświadczenie w ćwiczeniach, Twoje mięśnie zaczną opierać się wszelkiemu wzrostowi podczas ćwiczeń, które są im znane. Różne uchwyty mogą sprawić, że te znane ćwiczenia będą inne, co może spowodować dodatkowy wzrost mięśni. Przykładami ćwiczeń, w których można zmienić chwyt, są wiosłowanie sztangą, uginanie się pod sztangą, podciąganie i wyciskanie na ławce. Spróbuj użyć szerokich chwytów, ciasnych chwytów dłoni, chwytów odwróconych, a nawet chwytów mieszanych, w których jedna ręka jest podniesiona, a druga opuszczona.Jedz dużo białka, gdy jesteś na diecie budującej mięśnie. Pamiętaj, aby przy każdym posiłku jeść całe białka. Dobrą zasadą do przestrzegania jest spożywanie jednego grama białka na każdy funt masy ciała. Dobrymi źródłami białka o niskiej zawartości tłuszczu są ryby, mleko o niskiej zawartości tłuszczu i chude czerwone mięso.Jednym z najlepszych sposobów na skuteczne przekształcenie białka w mięśnie jest wypicie koktajlu proteinowego około pół godziny do godziny przed rozpoczęciem treningu. Wskazówki dotyczące budowania mięśni od ekspertów w zakresie treningu siłowego

Daje to organizmowi czas na wchłonięcie białka, a następnie może je natychmiast wykorzystać do rozpoczęcia budowy nowych mięśni.Korzystne może być trenowanie przeciwnych mięśni podczas tego samego treningu.

Przykładami są mięśnie pleców i mięśnie brzucha lub mięśnie czworogłowe i ścięgna podkolanowe. Pozwoli to jednej grupie mięśniowej odpocząć, podczas gdy druga będzie pracować. Jest to korzystne, ponieważ intensywność treningów można łatwo zwiększyć wraz z wydłużeniem czasu spędzanego na budowaniu mięśni na siłowni.Korzystaj z własnego ciała podczas ćwiczeń. Ćwiczenia na masę ciała, które obejmują pompki, podciągnięcia, wypady i dipsy, mogą spowodować dodatkowy przyrost masy mięśniowej i siły. Z tego powodu tego typu ćwiczenia są bardzo ważnym elementem solidnego programu treningowego i powinny być uwzględnione.Wypróbuj spacer farmera, aby ćwiczenia cardio stały się bardziej produktywną częścią treningu budującego mięśnie. Trzymaj hantle w każdej ręce po bokach i trzymaj mocno mięśnie brzucha podczas chodzenia. Zacznij od dziesięciominutowego spaceru i staraj się wydłużyć go do 20 minut podczas ćwiczeń.Wykonuj swój program podnoszenia co drugi dzień. Po intensywnym treningu proces syntezy białek może zająć do 48 godzin. Innymi słowy, twoje ciało buduje mięśnie nawet przez dwa dni po treningu, a trening, gdy twoje ciało wciąż się regeneruje, może zniweczyć twoją ciężką pracę. Ciesz się dniem odpoczynku — pomoże to zmaksymalizować wyniki.Podczas podnoszenia ciężarów powinieneś spróbować zakończyć sesję pompką. Badania wykazały, że siłę i rozmiar mięśni można zwiększyć poprzez wtłoczenie dodatkowej ilości krwi do mięśni poprzez serię wysokiej liczby powtórzeń po normalnych seriach. Spróbuj zakończyć serią dwudziestu lub nawet stu powtórzeń ćwiczenia izolującego.Aby naprawdę w pełni wykorzystać swój pułk budowania mięśni, musisz być uzbrojony w prawidłowe informacje o tym, jak dotrzeć tam, gdzie chcesz. Zastosuj te wskazówki do swojego życia, a zdasz sobie sprawę, jak bardzo pomagają ci na drodze do rodzaju budowania mięśni, które chcesz zrobić.

Posted in Bez kategorii