Czym pokryć dach domu?

Jednym z elementów budowy domu jest dach, powinniśmy zastanowić się jaki rodzaj pokrycia będziemy stosowali.

Oczywiście możemy wykorzystać dachówki ceramiczne, betonowe jak również blachodachówkę. Materiały te różnią się od siebie, blachodachówka jest cienka, jest to materiał wykonany z blachy, polakierowany oraz posiadający odpowiednią powłokę zabezpieczającą. Dachówka ceramiczna jest najbardziej tradycyjną formą ukrycia, od setek lat wykorzystuje się je na dachach domów.

Czym pokryć dach domu?

Dlaczego warto wybrać dachówkę ceramiczną?

W przypadku budynków klasycznych najczęściej wybierane są dachówki ceramiczne. Dachówki ceramiczne bardzo dobrze prezentują się na dachach naszych domów, a kolory, w jakich są one oferowane na naszym rynku doskonale dają się dopasować do kolor tynków na naszych ścianach. Dachówki ceramiczne czy też betonowe oferowane są nie tylko w szerokiej gamie kolorystycznej, ale także w wielu kształtach i rozmiarach. Dzięki wielu modelom każda z osób, która zdecyduje się na tego rodzaju pokrycie dachowe, będzie miała możliwość wyboru wzoru, jaki najbardziej przypadnie jej do gustu. Dachówki ceramiczne świetnie odprowadzają wodę z powierzchni dachowej, jak również zapewniają doskonałą jakość szczelności pokrycia. Należy jednak pamiętać że na płaskich dachach lepiej sprawdzi się blachodachówka.

Dużą popularnością wśród kupujących cieszy się tak zwana dachówka esówka, nosząca także nazwę dachówka holenderska, a nazwa tego typu dachówki pochodzi od jej charakterystycznego kształtu, który w przekroju poprzecznym przypomina literę charakterystycznego i ładnie prezentuje się na dachach. Dachówki ceramiczne wypalane są w temperaturze 1100 stopni Celsjusza, jak również do ich produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości dodatki, co wpływa na wytrzymałość.

Innym pomysłem jest blachodachówka, materiał ten jest tańszy, także szybszy w montażu. Zaletą blachodachówki jest waga, w tym przypadku jest to materiał najlżejszy, zatem nie musimy stosować ciężkiej konstrukcji dachowej. Jeżeli poszukujemy materiałów na pokrycie dachu, możemy wejść na stronę complexhouse.pl/dachy, znajdziemy tam różne rodzaje pokrycia, blachy dachowe jak również dachówki ceramiczne i betonowe, możemy zakupić także akcesoria dachowe, takie jak rynny, okna dachowe czy też folie i membrany które będą odpowiadały za odpowiednią izolacje.

Posted in Dom