Fumigacja domów i innych budynków – podstawowe informacje

Elementy domów wykonane z drewna, do grona których można zaliczyć na przykład meble, dachy czy też dekoracje, są często narażone na różne szkodliwe czynniki.

Mogą one ulec uszkodzeniu lub degradacji w wyniku niekorzystnego działania wilgoci albo różnych uszkodzeń mechanicznych. Warto też pamiętać, że drewno domowe może również zostać uszkodzone w wyniku działalności korników. Są to szkodliwe owady, które żywią się drewnem oraz drążą w nim specjalne korytarze i komory godowe oraz bytowe. Niektóre odmiany korników dodatkowo wspomagają proces rozwoju grzybów, które są przez nie wykorzystywane jako pokarm. Rezultatem działalności korników może być duże uszkodzenie albo całkowite zniszczenie drewna. Warto więc pomyśleć o skutecznej metodzie walki z takim problemem.

Fumigacja domów i innych budynków – podstawowe informacje

Fachowa i skuteczna fumigacja, czyli gazowanie budynków

Głównym i niezwykle skutecznym sposobem zwalczania korników jest gazowanie, czyli tak zwana fumigacja. Sposób ten polega na wykorzystywaniu gazu toksycznego wnikającego głęboko w drewno i docierającego do wszystkich zakamarków, który skutecznie truje owady. Efektywna fumigacja jest możliwa dzięki fosforowodorowi PH3, a bardzo istotnym etapem procesu jest właściwe zabezpieczenie budynku. W związku z tym w firmach zajmujących się takimi usługami działają fachowcy posiadający wysokie kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie.

Standardowy proces fumigacji zależy od rozmiaru budowli, a czas jego trwania to od 1 do 3 tygodni. Pierwszy etap fumigacji obejmuje zabezpieczenie budowli folią, aby uniemożliwić wydostawanie się gazu poza budynek. Druga faza polega na wprowadzeniu gazu do budynki i zamknięciu go na określony czas. W ten sposób korniki nie będą mogły uciec przed toksynami docierającymi nawet do trudno dostępnych miejsc. Ostatnim etapem jest proces odwietrzania budynku i pomiaru stężenia gazu przy pomocy nowoczesnych mierników. Po całkowitym pozbyciu się gazu, budynek nadaje się do ponownego użytku.

Wysokiej jakości, nowoczesna fumigacja to proces, który nie powoduje odbarwienia ani uszkodzenia elementów drewnianych. Gaz jest w stanie przeniknąć wszędzie i umożliwia walkę nie tylko z kornikami, ale również innymi szkodliwymi owadami.

Posted in Bez kategorii