Funkcjonalny przedpokój w naszym mieszkaniu

Wiele osób, które mieszkają w blokach zastanawia się jak optymalnie wykorzystywać powierzchnie w swoim mieszkaniu, stara się wybierać meble i dodatki w taki sposób, aby były one jak najbardziej funkcjonalne.

Dobrym przykładem może być tutaj sofa z funkcją spania, gdzie w ciągu dnia będziemy oglądali telewizję, wieczorem możemy ją rozłożyć i będzie pełniła funkcję łóżka do spania. Oczywiście na rynku znajdziemy wiele mebli tego rodzaju, które mogą pełnić wiele funkcji, i które z pewnością mogą zaoszczędzić nam nieco miejsca w małym mieszkaniu.

Funkcjonalny przedpokój w naszym mieszkaniu

Na co zwracać uwagę aranżując przedpokój?

Jeżeli posiadamy długi ale wąski przedpokój, także będziemy zastanawiali się w jaki sposób go umeblować, jak wybrać meble, które będą pełniły swoje funkcje w taki sposób, aby były jak najlepiej wykorzystane, mogły stanowić ciekawy element wyposażenia, jednocześnie nie zajmując zbyt dużo miejsca. Oczywiście charakterystycznymi meblami dla przedpokoju będzie szafka na buty, czy też wieszak. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, w którą stronę otwierają się drzwi kiedy wchodzimy do naszego mieszkania, wszystko musi być przygotowane w taki sposób, aby nie ograniczało przejścia przez nasz przedpokój. Należy dobrze zmierzyć każdy mebel i spróbować wybrać jak najwyższe meble, które nie będą blokowały przejścia.

Oczywiście nasze drzwi także nie mogą zawadzać o meble, dlatego też często będziemy musieli zachować odległość na szerokości skrzydła. Możemy także zastosować specjalne odbojniki, które będą zatrzymywały drzwi przy naszej szafce czy też wieszaku. Wszystko oczywiście będzie zależało od tego, jaki układ pomieszczenia posiadamy, co najlepiej będzie pasowało do danego miejsca. Często będziemy wybierali meble minimalistyczne, szafki otwierane w taki sposób, aby drzwiczki nie wychodziły zbytnio ona przedpokój, mogą być to przykładowo wygodne szuflady.

Oczywiście wiele będzie zależało od samej aranżacji naszego przedpokoju, wiele pomysłów możemy znaleźć na stronie https://zona-design.pl/blog/post/22_zapraszamy-do-przedpokoju-maly-przedpokoj-inspiracje?page_type=post, znajdziemy tam wiele zdjęć, gdzie widać optymalne rozłożenie wszystkich mebli w przedpokoju, tak aby nie był on zbyt zagracony, aby można było swobodnie przejść przez przedpokój. Powinniśmy także uwzględnić duże lustro w naszym przedpokoju, z pewnością powinno się znaleźć na którejś ze ścian czy też na szafie, jeżeli taką posiadamy w przedpokoju. Z pewnością przed wyjściem z domu będziemy musieli się przejrzeć, dlatego powinno być to lustro, które pozwala nam zobaczyć cały nasz strój od góry do dołu.

Posted in Dom