Kominek elektryczny – rodzaje, zalety i charakterystyka

Spędzanie czasu przy kominku, w którym możemy obserwować tlące się i trzaskające od płomieni drewno, jest bardzo odprężające i przyjemne.

Niestety instalacja prawdziwego kominka jest bardzo kosztowna i aby mogło do niej dojść, musi zostać spełnionych parę warunków dotyczących konstrukcji domu. Dlatego wielu ludzi decyduje się na zakup kominków elektrycznych. Ich montaż jest prosty i nie zajmuje zbyt wiele czasu, natomiast efekt i działanie jest niemalże takie samo, jak w przypadku tradycyjnego egzemplarza.

Jak działa kominek elektryczny?

Oczywiście kominki elektryczne zasilane są prądem zmiennym. Kominki elektryczne 3D potrzebują od około 200 do 400 W. Ich główną zaletą jest ekran z wizualną prezentacją palącego się drewna. Ten efekt uzyskiwany jest przez rozbicie pary wodnej lub wiązek światła. Dzięki temu wyświetlany jest bardzo realistycznie wyglądający obraz płomieni.

Kominek elektryczny – rodzaje, zalety i charakterystyka

Jakie są rodzaje kominków elektrycznych?

Kominki elektryczne różnią się między sobą, szczególnie swym wyglądem. Dzięki tej różnorodności możemy dopasowywać je do wnętrza naszego mieszkania lub domu. Przecież kominek przecież najczęściej stanowi centralne miejsce w pokoju, dlatego musi on wyglądać okazale i pasować do samej jego aranżacji. Wyróżniamy m.in.:

kominek stojący – czasem posiada wbudowaną obudowę, lecz niekiedy jest ona dodatkowo dokupowana. Co najważniejsze, jego montaż nie zajmuje zbyt dużo czasu. Wystarczy go tylko postawić na podłodze i podłączyć do prądu.

kominek narożny – jak sama jego nazwa wskazuje- jest on ustawiany w rogu pokoju. Ten fakt rzutuje na jego kształt.

kominek naścienny – może on wisieć na ścianie niczym płaski telewizor LCD, dzięki czemu oszczędzamy miejsce.

Jakie są zalety kominków elektrycznych?

Pierwszą przychodzącą na myśl zaletą kominków elektrycznych jest komfort, jaki zapewniają. Ich obsługa jest bardzo prosta. Po kilku kliknięciach możemy zaznać ciepła, a także obserwujemy bardzo realistyczne efekty wizualne. Mało tego, ten typ kominków nie produkuje dymu ani popiołu. Nie wspominając już o braku płomieni i ognia. Tym samym zmniejszamy ryzyko wzniecenia pożaru lub podpalenia.

Warto także wiedzieć, że elektryczny kominek może stanowić dodatkowe źródło ogrzewania. Jego moc jest na tyle duża, że zarówno zimą, jak i podczas jesiennych i długich wieczorów, może on pełnić funkcję dodatkowego kaloryfera.

Posted in Bez kategorii