O lakier samochodowy warto odpowiednio dbać

Wielu właścicieli pojazdów chce, aby ich samochód jak najdłużej miał żywy, błyszczący kolor lakieru i był odpowiednio chroniony przed czynnikami zewnętrznymi.

Nawet na dość nowym aucie porysowany lakier z odpryskami i plamami wodnymi nie wygląda dobrze, również wartość samochodu, który wygląda na zaniedbany, szybko spada, więc jeśli w przyszłości będziemy chcieli pojazd sprzedać, możemy na tym sporo stracić.

O lakier samochodowy warto odpowiednio dbać

Dobrym pomysłem na ochronę lakieru jest oklejanie auta

Folia uretanowa chroniąca lakier samochodowy jest odporna na kwaśne zanieczyszczenia, co oznacza, że blokuje plamy i wytrawianie lakieru. Kwaśne deszcze i osady mineralne mogą powoli niszczyć lakier samochodowy, jeśli nie jest on pokryty odporną na korozję folią ochronną. Promienie UV ze słońca powodują, że farba z czasem utlenia się i blaknie. Nałożona folia ochronna doskonale blokuje promieniowanie, zapewniając zachowanie żywego koloru i blasku lakieru na samochodzie. Folia chroniąca lakier pozostaje całkowicie przezroczysta, a prawidłowo nałożona folia jest niewidoczna gołym okiem. Dodatkowo możemy wybrać folię do oklejenia samochodu z wykończeniem matowym lub błyszczącym, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Chociaż folia chroniąca lakier jest trwała i ma liczne zalety, nie jest lekarstwem na wszystko, jeśli chodzi o utrzymanie czystych samochodów z idealnym lakierem. Są uszkodzenia drogowe i obtarcia, które mogą zniszczyć przezroczystą folię na lakierze. Jeśli kwaśny deszcz, ptasie odchody lub rozpryski owadów będą osadzać się na folii przez długi czas, może to spowodować jej uszkodzenie. Po nałożeniu folii ochronnej na lakier nadal będziesz musiał regularnie myć samochód po każdym zabrudzeniu czy zakurzeniu.

Jednak tylko profesjonalne oklejanie auta wrocław folią ochronną do lakieru sprawi, że samochód będzie wyglądał wspaniale przez długi czas. W ten sposób dodasz wartość swojemu samochodowi, chroniąc go przed uszkodzeniami, których nie można byłoby uniknąć w inny sposób.

Posted in Bez kategorii