Upewnij się, że możesz przezwyciężyć depresję

Depresja może zranić nie tylko umysł, ale także ciało.

To może być trudne, gdy jesteś pod chmurą depresji. Jednak przejęcie kontroli nad wieloma aspektami i przyczynami depresji jest nadal bardzo możliwe. Poniższe wskazówki pomogą Ci stanąć na nogi i wrócić do zdrowia.Jeśli jesteś typem towarzyskim, rozważ dołączenie do grupy wsparcia depresji. Grupy wsparcia depresji oferują dwie rzeczy. Najważniejsza jest bezpieczna przestrzeń do dzielenia się historiami i uczenia się, że nie jesteś sam. Grupy wsparcia są również doskonałym miejscem do nauki praktycznych wskazówek dotyczących łagodzenia objawów.Jednym ze sposobów walki z depresją jest zapewnienie sobie dobrego samopoczucia. Brzmi prosto, ale kiedy życie dojrzeje do tego stopnia, że ??trudno ci wstać z łóżka i ubrać się rano, bez względu na to, jak trudne lub męczące może to być, wskocz pod prysznic i wybierz pochlebny strój, aby nosić na cały dzień. Dobry wygląd pomoże Ci również czuć się dobrze.Pamiętaj o pozytywnym nastawieniu. Badania pokazują, że ludzie w depresji często minimalizują swoje talenty i osiągnięcia, zamiast tego skupiają się na negatywnych aspektach swojego życia. Wyjmij stronę z klasycznej powieści dla dzieci Pollyanna” i stwórz grę z pozytywów. W powieści Pollyanna zmusza się do znalezienia czegoś dobrego w każdej sytuacji, bez względu na to, jak mała może się wydawać.Świetną radą dla osoby zmagającej się z depresją jest obserwowanie tego, co jesz. Wiele razy ci, którzy mają depresję, jedzą produkty, które faktycznie powodują, że czują się gorzej. Unikaj smażonych i tłustych produktów, które spowodują, że poczujesz się ospały i ospały. Skoncentruj się na produktach wysokoenergetycznych, takich jak orzechy.Zrozum, że depresja nie jest oznaką szaleństwa. Za depresją kryją się prawdziwe fizyczne przyczyny. Depresja jest często oznaką braku równowagi chemicznej lub nierozwiązanych emocji. Upewnij się, że możesz przezwyciężyć depresję

Ten stan jest tylko ostrzeżeniem z twojego ciała, że ??dużo masz do czynienia i musisz zająć się swoim stanem psychicznym.Jedz zdrową dietę.

Wiele razy ktoś, kto ma depresję, staram się ukryć te uczucia przejadaniem się, upijaniem się, a nawet głodowaniem. Stłumione uczucia są jednym z największych czynników przyczyniających się do depresji. Kiedy zauważysz, że sięgasz po torebkę ciastek lub butelkę wina, przypomnij sobie, że pogarszasz swoje uczucia. Oprócz zmuszania cię do radzenia sobie ze swoimi uczuciami zamiast ich ukrywania, utrzymywanie zdrowych nawyków żywieniowych poprawi twoje zdrowie i nastrój.Jedz zdrowe posiłki co najmniej trzy razy dziennie. Czasami złe odżywianie może zaostrzyć depresję. Traktuj swoje ciało z szacunkiem i jedz zdrową żywność, nawet jeśli nie czujesz się głodny. Staraj się jeść o tych samych porach dnia, aby Twoje naturalne cykle były zsynchronizowane.Wypróbuj więcej niż jeden lek. Podczas gdy niektórzy ludzie wolą leczyć swoją depresję bez leków, inni zbyt szybko rezygnują z ich przyjmowania. Depresja nie jest jeszcze dobrze poznana, a chemia mózgu i ciała każdego z nas jest inna. To, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla innej. To, że twoje pierwsze doświadczenie z antydepresantami było nieskuteczne, nie oznacza, że ??zareagujesz w ten sam sposób na inną klasę leków.Jak już przeczytałeś powyżej, istnieje wiele sposobów na pozbycie się bólu związanego z depresją i znalezienie się w lepszym miejscu zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Uważne stosowanie tych sugestii pomoże ci wyzdrowieć, a przynajmniej zmniejszy wpływ, jaki wywiera na ciebie depresja.

Posted in Bez kategorii