Wakacyjny wypoczynek w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce.

Jest to miejscowość, gdzie możemy odnaleźć ciszę i spokój, dlatego turyści z całej Polski chętnie przyjeżdżają tu na weekend czy też na dłuższy pobyt. W Kazimierzu odbywają się różne festiwale, możemy zobaczyć nowości filmowe z całego świata podczas Festiwalu Filmowego, dodatkowo znajdziemy tu wiele atrakcji turystycznych. Oczywiście Kazimierz Dolny posiada duże zaplecze turystyczne, możemy wynająć tutaj kwatery, pokoje czy też domki.

Wakacyjny wypoczynek w Kazimierzu Dolnym

Dlaczego warto przyjechać do Kazimierza Dolnego?

Obecnie możemy skorzystać także z ośrodka Moje Miejsce Kazimierz, jest do ośrodek, w którym znajdziemy domki do wynajęcia wraz z parkingiem. Mogą być to domki wyposażone w saunę, różnego rodzaju udogodnienia, w ośrodku znajduje się także boisko do siatkówki, kort tenisowy oraz basen. Jest to miejsce, gdzie odpoczniemy razem z dziećmi, przygotowanych jest tu wiele atrakcji dla najmłodszych. Ośrodek znajduje się niedaleko Kazimierza Dolnego, gdzie możemy dotrzeć pieszo lub też rowerami, możemy zwiedzać okolicę. Kazimierz Dolny posiada bardzo charakterystyczną zabudowę, najważniejszym miejscem jest rynek gdzie znajdują się zabytkowe kamienice, zobaczymy tu także słynną studnie czy też rzeźbę psa. Na rynku znajdują się dwie kamienice Przybyłów, znajdziemy również kamienicę Celejowską, które charakteryzują się bardzo ciekawą architekturą. Kazimierz Dolny jest miejscem spokojnym i cichym, gdzie możemy odetchnąć od dużych, zatłoczonych miast.

Kazimierz Dolny położony jest nad Wisłą, możemy wybrać się na wycieczkę po Wiśle statkiem, możemy skorzystać także z nadrzecznej promenady, gdzie możemy spacerować, wybrać na wycieczkę rowerową. W Kazimierzu możemy zobaczyć zabytkowe spichlerze, w których w XVII wieku przechowywane było zboże, Kazimierz Dolny był wówczas ważnym ośrodkiem handlowym. Jedną z atrakcji jest Góra Trzech Krzyży, skąd rozpościera się widok na całe miasteczko. Kazimierz Dolny znany jest także z wąwozów, są to miejsca, gdzie możemy spacerować, wybrać się na wycieczkę rowerową.

Jeżeli poszukujemy noclegu, warto wybrać Moje Miejsce Kazimierz Dolny, na stronie https://www.mmresort.com możemy znaleźć więcej informacji na temat możliwości wynajęcia domków. Jest miejsce przyjazne rodzinom, możemy zatem wypoczywać wraz z dziećmi w bardzo dobrych warunkach.

Posted in Bez kategorii