Ważne czynniki przy wynajmie powierzchni magazynowej

Jeśli zastanawiasz się nad wynajmem powierzchni magazynowej, zanim to zrobisz, musisz wziąć pod uwagę różnorodne czynniki.

Każdy produkt, który firma sprzedaje, przewozi do innej lokalizacji, sklepu, czy wysyła do klienta, potrzebuje odpowiedniej przestrzeni magazynowej do przechowywania. Niektóre firmy będą potrzebowały magazynu chłodni, aby zapewnić odpowiednie warunki dla przechowywanych towarów, jak nabiał, świeże owoce i warzywa, kosmetyki, leki czy inne produkty, które mogą ulec zepsuciu w zbyt wysokiej temperaturze.

Ważne czynniki przy wynajmie powierzchni magazynowej

Powierzchnie magazynowe na wynajem znajdziemy w całym kraju

Magazyny są ważne dla wzrostu i rozwoju światowej gospodarki. Każde przedsiębiorstwo, które korzysta z logistyki, prowadzi działalność w kraju czy międzynarodową, potrzebuje magazynu. Znalezienie magazynu do wynajęcia nie jest trudne, możemy wykorzystać wiele stron internetowych, serwisów z wyszukiwarkami ofert wynajmu magazynów, ale najpierw warto określić, jakiego rodzaju powierzchni magazynowej szukamy, jaka spełni nasze potrzeby.

Weź pod uwagę różnorodne czynniki i potrzeby twojej firmy, które powinna spełnić wynajęta powierzchnia magazynowa. Ponieważ potrzebujesz miejsca, w którym możesz przechowywać swoje towary i korzystać z maszyn i sprzętu, musisz mieć pewność, że potrzeby w zakresie parkowania i podjazdu do magazynu są uwzględnione. Jeśli chcesz wjechać samochodem dostawczym do magazynu, używać wózków widłowych, składować towar o dużych gabarytach czy na paletach euro, magazyn musi być nie tylko odpowiedniej wielkości, ale posiadać również wytrzymałą podłogę.

Przed podpisaniem umowy najmu na powierzchnie magazynowe upewnij się, że umowa obejmuje koszty utrzymania i eksploatacji. Musisz wiedzieć, kto odpowiada za podatki i ubezpieczenie i konserwację, za co właściciel zapłaci, a za co ty będziesz odpowiedzialny. Warto również sprawdzić opcje parkowania, czy magazyn posiada ogrzewanie, klimatyzację, wentylację, miejsce na pomieszczenie biurowe i socjalne dla pracowników. Jeśli chcesz prowadzić w magazynie biuro, musi być ono wyposażone w niezawodne łącze internetowe.