Żaluzje bambusowe – dla miłośników naturalnych i stylowych wnętrz

Na przestrzeni ostatnich lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się żaluzje drewniane. Coraz bardziej popularne są żaluzje bambusowe, które są doskonałą alternatywą dla tradycyjnego drewna.

Czy rzeczywiście żaluzje bambusowe mogą być skuteczną alternatywą dla tradycyjnych żaluzji drewnianych? Oczywiście, że tak, natomiast zacznijmy może od podstawowych różnic pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami.

Oczywiście przede wszystkim jest to surowiec, z którego wykonane zostały obydwa rozwiązania. Żaluzje drewniane to najwyższej jakości drewno, natomiast żaluzje bambusowe wykonane są ze sprasowanej trawy bambusa.

Finalnie jest tak, że wizualnie mamy bardzo podobny efekt. Lamele żaluzji bambusowych są cieńsze, co w pewnych okolicznościach ma ogromne znaczenie. Po podniesieniu całej żaluzji pakiet jest wówczas mniejszy i to ma czasami duże znaczenie, jeśli chodzi o warunki montażowe.

Bogata kolorystyka żaluzji bambusowych

Lamele żaluzji bambusowych dobrać możesz do mebli, podłogi, czy też koloru ramy okiennej. Tutaj preferencje są ogromne. Żaluzje bambusowe dają duże możliwości wyboru, ponieważ jest do dyspozycji aż dziesięć unikatowych kolorów. Dlatego coś dopasowanego do wnętrza dobiorą zarówno miłośnicy bieli, szarości, czerni, jak i barw drewnopodobnych.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to barwa samych lamel nie jest wszystkim. Kolorystyką możesz „zagrać” również poprzez wybór drabinki taśmowej. I tutaj możliwości jest wiele.

Drabinkę taśmową możesz dobrać do kolorów lamel, ale nie tylko. Równie ciekawym wariantem jest dobór drabinki taśmowej w kontraście do kolorów lamel. Świetnie wyglądają białe lamele z czarną taśmą, lub czarne lamele z białą taśmą. Jest to bardzo efektowne rozwiązanie.

Co warto wiedzieć więcej o żaluzjach bambusowych?

Ten rodzaj żaluzji jest idealnym wariantem dla miłośników naturalnych wnętrz. Pod żadnym względem nie jest gorszym, czy mniej wartościowym produktem od żaluzji drewnianych.

Maksymalna szerokość jednej żaluzji bambusowej wynosi 240 centymetrów. To wystarczający wymiar, aby zasłonić naprawdę duże przeszklenia. Żaluzje bambusowe sprawdzą się świetnie w wielu wnętrzach, takich jak: kuchnia, salon, sypialnia, pokój dziecka, a nawet łazienka. Warto również wiedzieć, że na żaluzje bambusowe obowiązuje 36-miesięczna gwarancja.

Posted in Dom