Dlaczego wszechstronna i opłacalna płyta OSB jest również zrównoważona

W ciągu ostatnich kilku lat płyta OSB stała się wiodącym produktem w światowym handlu budowlanym, przejmując udział w rynku sklejki i płyt wiórowych z fenomenalną prędkością.

Z punktu widzenia użytkownika końcowego powody są jasne, a mianowicie płyta OSB jest opłacalna, praktyczna i znacznie bardziej wszechstronna niż inne rodzaje sklejek i pyt wiórowych.

Dlaczego wszechstronna i opłacalna płyta OSB jest również zrównoważona

Płyta OSB to dobry wybór w budownictwie

W rzeczywistości płyta OSB stała się obecnie pierwszym wyborem dla wielu płyt konstrukcyjnych w niektórych regionach świata. Jednak niezwykła popularność płyt OSB to coś więcej niż fakt, że stanowi ona doskonały stosunek jakości do ceny. Warto zyskać świadomość wartości płyty OSB jako materiału konstrukcyjnego, a także tego, że takie płyty konstrukcyjne są produkowane w sposób możliwie zrównoważony dla środowiska i zapobiegają marnotrawstwu materiałów budowlanych.

Płyta OSB jest wykonana z pasm drewna pochodzących z małych drzew. Podczas procesu produkcyjnego wykorzystana zostanie każda część drzewka, nic się nie marnuje. Drzewa pochodzą ze specjalnie nasadzonych lasów, które chronią dojrzałe drzewa przed wycinką. Co więcej, gotowe płyty OSB są bezpieczniejsze w użyciu dla wykonawców, ze względu na nowsze żywice i woski używane w procesie. Dodatkowo płyty OSB są mocne i mają wszechstronne zastosowanie. Dzieje się tak, ponieważ w ich konstrukcję wchodzi do 50 warstw splotów ułożonych na przemian poprzecznie i podłużnie. Płyty OSB można stosować do budowy ślepej podłogi, ścian, podłóg, a także stropów. Są również dostępne w różnych rozmiarach i grubościach, w zależności od potrzeb i przeznaczenia.

Płyty konstrukcyjne OSB możesz zakupić na stronie https://panelstyl.com.pl/produkty/plyta-osb/. Płyta OSB ma zazwyczaj 50 pasm grubości, więc jej właściwości są uśrednione na znacznie większej liczbie warstw niż posiada sklejka. Płyta OSB jest konsekwentnie sztywna, podczas gdy sklejka ma szerszy zakres elastyczności. Cena płyty OSB jest również niższa niż koszt zakupu sklejki, ponieważ proces produkcji i użyte materiały są różne.

Posted in Dom