Okna dwuszybowe, a współczynnik przenikania ciepła

Wielu konsumentów zwraca się do nas z zapytaniem, czy w ich przypadku lepszym rozwiązaniem byłoby nabycie okien dwu- czy też trzyszybowych.

W ogromnej części artykułów publikowanych obecnie na rozlicznych portalach poświęconych szeroko pojętym zagadnieniom budowlanym oraz wykończeniowym preferowane są systemy składające się z trzech (a niekiedy i większej ilości) szyb. Doskonale rozumiemy, że argumentacja przedstawiana przez ekspertów może działać na wyobraźnię oraz wydawać się logiczna, jednakże z własnego doświadczenia powiedzieć możemy, że jeżeli tylko konsument zdecyduje się na wysokiej jakości okno dwuszybowe powstające z dbałością o najmniejsze nawet detale, nie tylko może on zaoszczędzić niemałe pieniądze w porównaniu do rozwiązania alternatywnego, ale także – być w pełni zadowolony z uzyskanych rezultatów.

Jak bowiem wynika z naszych analiz, jeżeli tylko rama okna zostanie wykonana z wysokiej jakości materiału odpornego na zniekształcenia, deformacje i uszkodzenia, a dodatkowo szyby zostaną zamocowane w jej wnętrzu tak, aby nie przesuwały się choćby o milimetr niezależnie od temperatury czy panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych, to możemy być niemalże pewni, że współczynnik przenikania ciepła jaki uzyskamy wymieniając stare, wysłużone już okna na ich zamienniki dwuszybowe będzie nad wyraz zadowalający.

Czym jest tenże współczynnik? Jest to wartość określająca, jak duża ilość ciepła przenika przez przegrody budowlane, takie jak chociażby ściany, dachy…ale także okna, drzwi, czy bramy garażowe.

Co ważne, warto pamiętać także, że współczynnik ten odpowiada nie tylko za to jak szybko nasze mieszkanie czy biuro nagrzewa się w sezonie letnim, ale także – jak szybko wychładza się w zimie na skutek zmiany warunków atmosferycznych, które to mogą powodować przenikanie chłodnego powietrza do wnętrza budynku, jak również przyspieszone uciekanie z niego ciepłego, nagrzanego już powietrza, co jest znacznym problemem, bowiem generować może znaczne koszty jakie ponieść będziemy musieli na ponowne dogrzanie przestrzeni, jak również – na zakup opału.

Możemy Państwa w tym miejscu zapewnić, że wszystkie oferowane przez nas okna dwuszybowe – jeżeli tylko zostaną prawidłowo zamocowane oraz będziemy dbać o ich regularną konserwację – cechować się będą bardzo korzystnym współczynnikiem przenikania ciepła, co sprawi, że we wnętrzu Państwa budynku panować będzie przyjemna, komfortowa temperatura, a nawet gdy za oknem zagości mróz oraz obfite opady śniegu, będziemy mogli być spokojni – poszczególne pomieszczenia obiektu nie ulegną nadmiernemu wychłodzeniu. Na koniec pragniemy także nadmienić, iż wszystkie nasze wyroby charakteryzują się wysoce korzystnym stosunkiem ceny do jakości, co oznacza, że nawet za produkt z najwyższej półki nie zapłacą Państwo nadmiernie dużo. Pomimo stałych zmian na rynku dokładamy wszelkich starań, aby ceny oferowanych okien utrzymać na stały, korzystnym i konkurencyjnym poziomie!