Jak rozpoznać te okropne objawy astmy?

Astma ma wiele różnych wyzwalaczy.

Nie ma dwóch astmatyków dokładnie takich samych, jeśli chodzi o to, co może spowodować atak. Dla jednych to alergie, dla innych ćwiczenia. Ta różnorodność przyczyn oznacza, że ​​poniżej możesz dowiedzieć się wielu rzeczy na temat radzenia sobie z astmą.Unikaj życia z palaczami. Poproś partnera, aby zrezygnował, jeśli masz astmę. Jeśli koniecznie musisz mieszkać z palaczami, spróbuj nakłonić ich do palenia poza domem. W najgorszym przypadku kup świece dymne i przewietrz dom tak bardzo, jak to możliwe, aby w powietrzu nie pozostały żadne szkodliwe chemikalia.Nie pływaj w basenach zawierających chlor, jeśli masz astmę. Chlor może wywołać ataki astmy lub pogorszyć objawy. Jeśli nie masz pewności, czy basen, w którym będziesz pływać, ma chlor, czy nie, zapytaj ratownika lub kierownika obiektu.Rozważ skonsultowanie się z pracownikiem socjalnym, jeśli Twój lek na astmę nie jest objęty polisą ubezpieczeniową. Pacjenci z astmą potrzebują leków, a pracownik socjalny może być w stanie połączyć cię z programami pomocy, takimi jak kliniki i programy firm farmaceutycznych.Jeśli masz astmę, zaopatrz się w osuszacz do swojego domu. Zmniejszając wilgotność w domu, zmniejszy się ilość roztoczy, co z kolei zmniejszy zaostrzenie astmy. Osuszacz osusza powietrze, usuwając wilgoć.Jeśli używasz zapobiegawczego inhalatora bez spacera, przepłucz gardło słoną wodą i umyj zęby natychmiast po użyciu. Lek z inhalatora zapobiegawczego gromadzi się w tylnej części gardła, co stanowi wilgotne środowisko, idealne do rozwoju bakterii i grzybów. Jeśli twój inhalator zostanie zanieczyszczony, możesz zarazić się drozdem z jego używania. Jak rozpoznać te okropne objawy astmy?

Płukanie gardła i mycie zębów powinno temu zapobiec.Upewnij się, że używasz zapobiegawczego inhalatora przepisanego przez lekarza.

Należy pamiętać, że inhalator zapobiegawczy różni się od inhalatora ratunkowego, który jest używany podczas ostrego ataku. Z drugiej strony, inhalator zapobiegawczy dozuje lekarstwa mające na celu utrzymanie przepływu powietrza, co zmniejsza ostre ataki.Aby uniknąć lub opanować astmę, rozważ podjęcie jogi. Ale upewnij się, że ćwiczysz w studiu, które nie skupia się tylko na ćwiczeniach asan, ale także uczy tego, co nazywają pranajamą, czyli kontrolowanego oddychania. Kiedy przez chwilę będziesz w stanie kontrolować swój oddech, odkryjesz, że głębokie, czyste oddychanie staje się nawykiem dla organizmu i poważnie zapobiega atakom astmy.Pierz pościel co najmniej raz w tygodniu, a inne elementy pościeli, takie jak kołdry, co najmniej co dwa tygodnie, w gorącej wodzie, aby zabić roztocza, które mogą się tam znajdować. Roztocza są powszechnym alergenem wielu osób cierpiących na astmę, dlatego częste mycie przedmiotów, w których gromadzą się komórki skóry, jest jednym ze sposobów na zmniejszenie liczby roztoczy, a następnie złagodzenie objawów astmy.Unikaj producentów śluzu, gdy masz atak. Produkty takie jak mleko i produkty cytrusowe, takie jak sok pomarańczowy i lemoniada, są producentami śluzu. Picie tych produktów może tylko utrudnić oddychanie. Unikaj pokarmów i napojów zawierających te składniki, aby Twój system był wolny od wszelkich dodatkowych nagromadzeń śluzu.Niektóre z omówionych przez nas wskazówek mogą nie dotyczyć konkretnych wyzwalaczy. Próba pokrycia czegoś dla każdego, kto ma do czynienia z astmą, może być trudnym zadaniem. Dowiedz się, co powoduje astmę i co powoduje atak, abyś mógł podjąć kroki, aby im zapobiegać i kontrolować.

Posted in Bez kategorii