Jakie warunki należy stworzyć w hodowli marihuany?

Hodowla marihuany w warunkach domowych jest obecnie coraz popularniejsza, w wielu krajach Europy takich jak przykładowo Holandia można uprawiać marihuanę rekreacyjną na własny użytek.

Oczywiście ilość krzaków jest w tym momencie ograniczona, często hodowcy aranżują specjalne pomieszczenia, czy też wykorzystują namioty do produkcji w warunkach domowych. Naturalnie należy zadbać o wszystkie niezbędne elementy, akcesoria które będą potrzebne w tym momencie. Oczywiście powinniśmy przygotować odpowiednią glebę oraz donice, możemy także wykorzystać różnego rodzaju podłoża przykładowa kokosowe które może być bardzo dobrym pomysłem na ukorzenienie rośliny.

Jakie warunki należy stworzyć w hodowli marihuany?

Oświetlenie w hodowli marihuany

Naturalnie w domu rośliny pozbawione będą światła słonecznego dlatego też powinniśmy zastąpić je oświetleniem sztucznym, możemy zakupić wiele specjalistycznych lamp które pozwolą nam na dostarczeniu roślinie odpowiedniej ilości światła, z pewnością należy wykorzystać także odbłyśniki czyli specjalne elementy oświetlenia które będą odbijały światło w kierunku rośliny. Zastosowanie dużej ilości żarówek może podnieść temperaturę, dlatego też poszukuję się różnych rozwiązań które pozwolą na uzyskanie odpowiedniego oświetlenia bez powstawania nadmiernej temperatury. Obecnie często wykorzystuje się oświetlenie LED, które dodatkowo jest także energooszczędne, jest to istotne biorąc pod uwagę fakt iż oświetlenie będzie działało przez 24 godziny na dobę.

W przypadku kiedy chcemy dobrać odpowiedni system oświetlenia powinniśmy zwrócić uwagę na wysokość umieszczenia światła, dodatkowo warto wykorzystywać odbłyśniki, mogą one posiadać oczywiście różnią wielkości w zależności od namiotu czy też w pomieszczeniu jakie będziemy wykorzystali z pewnością będzie można wybrać odpowiedni model. Oczywiście możemy łączyć różne źródła światła tak aby uzyskać odpowiednie nasycenie, tak aby roślina miała zapewniony dostęp do światła sztucznego. Możemy obecnie stosować wiele różnych rozwiązań, dostępnych jest wiele lamp LED które z pewnością dają dużo światła natomiast są energooszczędne.

Oczywiście są to elementy które powinna posiadać każda hodowla marihuany lampy mogą posiadać także możliwość przyciemniania czy też zwiększanie nasycenia światła w zależności od potrzeb, obecnie także w sklepach z wyposażeniem wnętrz zakupimy wiele różnych modeli, lamp czy kloszy. Naturalnie warto także sprawdzić oferty specjalistycznych sklepów internetowych oferujących oświetlenie tego rodzaju.

Posted in Dom