Środki wspierające uprawy

Zastosowanie odpowiednich preparatów pozwala zapewnić, że uprawy będą znacznie bardziej wydanie się rozwijały. Przy wielu uprawach mogą być stosowane regulatory, które pozwalają wpływać na to, jak rozwijają się poszczególne rośliny.

Wybór odpowiedniego preparatu

Gdy wybiera się preparaty niezbędne jest zdecydowanie się na takie, które będą w stanie zapewnić dostarczenie określonych substancji. Jednocześnie znaczenie ma również zdecydowanie się na takie preparaty, które mogą być bezpiecznie stosowane w określonych okresach roku. Sprawdzić warto między innymi jaki jest okres karencji. Jeśli chce się zastosować regulator wzrostu, choćby do rzepaku można postawić na takie środki jak Mepik.

Jest to środek, który powinien być stosowany przy:
– unikaniu stosowania po sobie na jednym polu oraz w jednym roku,
– przemienne stosowanie ze środkami grzybójczymi.
Jeśli preparat ma być stosowany w okresie wiosennym wówczas niezbędne jest zdecydowanie się na wybranie odpowiedniej fazy rozwojowej. Jednocześnie można zdecydować się na takie momenty, które powalają na uzyskanie najlepszego efektu skrócenia oraz wzmocnienia pędów.

Najważniejsze efekty

Zastosowanie Mepik pozwala zapewnić regulowania rozwoju roślin. Jest to preparat, który jest dostępny w formie koncentratu, który może być rozpuszczany w wodzie. Jednocześnie środek posiada działanie systemiczne. Zastosowanie preparatu pozwala zapewnić, że roślin nie będą nadmiernie wyrastać. Jednocześnie można wspomagać skracanie oraz wzmacnianie łodyg. W przypadku rzepaku można decydować się na stosowanie preparatu zarówno w okresie wiosennym, a jednocześnie jesiennym. Innym rozwiązaniem jest zdecydowanie się również na takie preparaty, gdy uprawia się pszenicę czy pszenżyto ozime. Jednocześnie mepik można być stosowany również przy niższych temperaturach. W przypadku zbóż czy też rzepaku można uzyskać wyrównanie łanu, a także dodrzewienie zbóż. Pozwala to uzyskać znacznie lepsze efekty w ramach prowadzenia upraw rzepaku czy zbóż.