Jak pomalować naszą kuchnię?

Wiele osób które robią remont swojego mieszkania czy też domu, przy okazji chcę także zmienić kolory ścian, często kolory w naszym pomieszczeniu po prostu nam się nudzą.

Warto także zwrócić uwagę na funkcjonalność, w przypadku w kuchni gdzie mamy do czynienia z dużą ilością tłuszczy, różnego rodzaju oparów, biała ściana nie zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem. Podobnie w przypadku salonu z kominkiem, gdzie ściany białe szybko zaczną szarzeć pod wpływem oparów, sadzy, które czasem będą w dostawały się od kominka mimo iż będzie on dobrze uszczelniony. Dlatego też poszukujemy kolorów które pozwolą nam w pewien sposób zamaskować niektóre naleciałości. Jak pomalować naszą kuchnię?

W przypadku kiedy będziemy malowali kuchnię, musimy zwrócić uwagę iż ściany będą pokryte pewną warstwą tłuszczu, w tym wypadku powinniśmy użyć specjalnych preparatów które mogą tłuszcze rozpuścić, czasem także konieczne będzie zdjęcie poprzedniej warstwy farby.

W tym przypadku szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na sufit. Jeżeli był już wielokrotnie malowany, z czasem gruba warstwa nakładanych na siebie farb może po prostu odpaść. Dlatego też warto zastanowić się nad zdarciem wszystkich starych warstw na naszym suficie czy też ścianach, następnie można je odpowiednio przygotować. Oczywiście powinniśmy pamiętać o substancji gruntującej, która bardzo dobrze przygotuję podłoże pod malowanie. Jeżeli prowadzimy bardziej zaawansowane prace, będziemy chcieli zdjąć poprzednie warstwy farby czy też niektóre części tynku, wówczas możemy użyć gładzi która dokładnie przygotuje naszą powierzchnię pod malowanie. Oczywiście w przypadku koloru musimy pamiętać iż inaczej będzie wyglądał on położony na przykładowo wcześniejszy biały kolor a inaczej na gładź, czy też inne kolory naszych ścian. Oczywiście w sklepach budowlanych znajdziemy wiele różnego rodzaju farb o różnych właściwościach, bardzo dobrym pomysłem będzie zakup farby akrylowej, wówczas kolory ścian w kuchni będą bardziej żywe. Zaletą tego rodzaju farb jest możliwości czyszczenia, co bardzo dobrze sprawdzi się przykładowo przy włącznikach światła, miejsca te często są bardziej zabrudzone.

Posted in Dom