Jakie są zalety izolacji z pianki natryskowej PUR?

Izolacja budynku za pomocą pianki natryskowej PUR to świetna opcja, aby uczynić twój dom bardziej energooszczędnym, tworząc jednolitą, monolityczną barierę powietrzną.

Ta bezszwowa bariera powietrzna pozwoli zachować spójny i stały komfort w całym domu, niezależnie od tego, jaka jest pora roku i warunki na zewnątrz.

Jakie są zalety izolacji z pianki natryskowej PUR?

Dlaczego warto zaizolować strych pianką PUR?

Po nałożeniu przez wykwalifikowanych techników, pianka rozszerzy się, aby wypełnić najmniejsze pęknięcie lub szczelinę. Takie uszczelnienie zapewnia utrzymanie komfortowego poziomu wilgotności w twoim domu lub firmie. Jest to coś, czego nigdy nie można było osiągnąć w przypadku konwencjonalnej izolacji, jak styropian czy wata szklana, ponieważ gorące wilgotne powietrze może spotkać zimne, suche powietrze, co prowadzi do podwyższonego poziomu wilgoci w pomieszczeniu. Dzięki piance natryskowej PUR, gorące powietrze i zimne powietrze nigdy się nie spotkają i możesz dostosować poziom wilgotności, który jest dla ciebie najbardziej komfortowy, niezależnie od warunków zewnętrznych.

Jeśli zdarzało ci się zauważyć różnice w temperaturach w różnych pomieszczeniach, które były cieplejsze lub zimniejsze niż w innych częściach domu, możesz taki problem wyeliminować ocieplając dach i strych za pomocą pianki natryskowej PUR. Są dwa powody, dla których taka izolacja będzie odpowiednia, jednym jest wysoka odporność pianki na zyski ciepła, powstrzymując promieniowanie cieplne przed przenikaniem przez ściany, a po drugie monolityczna bariera powietrzna, która zapewnia stałą temperaturę w całym budynku.

W ten sposób można również zaizolować restauracje Ocieplanie pianką pur Częstochowa to rozwiązanie korzystne, jeśli chcemy oszczędzić na rachunkach. Nieruchomość z przeciągami jest mało komfortowa i jest obecnie jedną z głównych przyczyn wyższych kosztów energii. Technologia pianki natryskowej PUR daje nam możliwość uszczelnienia wszystkich przejść oraz pomieszczeń i uczynienia ze strychu klimatyzowanej przestrzeni. Pozwala nam to uchwycić całe ogrzewanie i chłodzenie, które zwykle tracone jest przez ściany zewnętrzne i surowe, wentylowane strychy, dzięki czemu dom jest znacznie wygodniejszy, a co miesiąc oszczędzamy na chłodzeniu i ogrzewaniu.

Posted in Dom