Niezrównana jakość drukowania 3D

Drukowanie 3D pomaga firmom, przedsiębiorstwom i projektantom wprowadzić na rynek swoje produkty z wysokiej jakości częściami, które można stworzyć w początkowej fazie jako prototypy.

W różnych technologiach druku 3D używa się szeregu żywic termoutwardzalnych oraz proszków termoplastycznych i metalowych do drukowania części 3D, które są odpowiednie dla różnych zastosowań części i branż. Jeśli jest to wymagane, można zastosować różnorodne opcje obróbki końcowej, takie jak obróbka cieplna, obróbka wtórna, powlekanie, malowanie i barwienie, aby jeszcze bardziej poprawić właściwości mechaniczne i estetykę produktu.

Niezrównana jakość drukowania 3D

Szybkość i precyzja to główne zalety wydruków 3D

Maszyny do druku 3D produkują części metalowe i plastikowe. Oznacza to, że możesz uzyskać szybko zarówno pojedyncze części czy przedmioty, jak i krótkie serie produkcyjne. Budowanie części warstwa po warstwie przynosi wiele korzyści, które otwierają możliwości projektowe, które wcześniej były nieosiągalne w tradycyjnych procesach, takich jak formowanie wtryskowe, obróbka skrawaniem czy odlewanie. Możemy za pomocą drukarek 3D uzyskać złożone, organiczne geometrie o ograniczonym wpływie na koszt drukowania części, dodatkowo produkt uzyskujemy znacznie szybciej, niż za pomocą innych metod wytwarzania.

Druk 3D można wykorzystać zarówno do szybkiego uzyskania prototypów, jak i produkcji. Możemy w ten sposób wydrukować części do maszyn i urządzeń, obudowy, dekoracje, figurki, spersonalizowane gadżety reklamowe, urządzenia medyczne, modele, projekty biżuterii i innych produktów. Możemy wybierać spośród szerokiej gamy materiałów i kolorów, aby uzyskać powtarzalne części dzięki drukowaniu 3D.

Jedną z największych zalet druku 3D jest szybkość, wydruk 3d otrzymujemy zazwyczaj w kilka godzin. Dodatkowe zalety to elastyczna konstrukcja, oszczędność kosztów i jakość produkcji części bez inwestycji w dodatkowe oprzyrządowanie. Dzięki postępom w zakresie opcji przetwarzania końcowego i materiałów dodatkowych klasy inżynierskiej, drukowanie 3D jest często wykorzystywane do produkcji części do użytku końcowego.

Posted in Dom