Czy można ułatwić sobie starania o kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to jeden z najdroższych, największych i jednocześnie najpopularniejszych produktów finansowych oferowanych przez wiele instytucji bankowych na terenie Polski.

Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki takiemu kredytowi możliwe jest uzyskanie pieniędzy potrzebnych do budowy lub zakupu domu albo kupna mieszkania. Takie produkty finansowe cieszą się więc ogromną popularnością wśród szerokiego grona ludzi na terenie naszego kraju. Okazuje się jednak, że konieczne jest spełnienie szeregu istotnych wymagań.

Czy można ułatwić sobie starania o kredyt hipoteczny?

Zdolność kredytowa i jej poprawa

Podstawą przy staraniach się o kredyt hipoteczny oraz jakikolwiek inny produkt kredytowy jest oczywiście zdolność kredytowa czyli ocena banku, na podstawie której ustala się czy klient będzie w stanie spłacać comiesięczne raty. Dodatkowo dzięki zdolności można ustalić maksymalną kwotę kredytowania oraz kwotę miesięcznej raty. Okazuje się, że starając się o kredyt hipoteczny można w pewien sposób ułatwić swoje starania o uzyskanie odpowiedniego finansowania.

Przede wszystkim istotne jest zadbanie o swoje zatrudnienie. Banki najlepiej patrzą na osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony. Czasami korzystnym wyjściem jest zsumowanie dochodów małżonków, a czasem lepsza jest rozdzielność majątkowa, dzięki której bank nie uznaje współmałżonka (który nic nie zarabia albo zarabia bardzo mało) w obliczeniach zdolności kredytowej. Nie bez znaczenia jest pozytywna historia kredytowa. Warto więc wcześniej spłacić terminowo jakiś mniejszy kredyt, aby udowodnić bankom swoją wiarygodność finansową.

Dużą pomocą w staraniach się o kredyt hipoteczny (oraz jakikolwiek inny kredyt) może być profesjonalny doradca kredytowy. Tacy fachowcy zawsze analizują indywidualną sytuację klienta, udzielają mu stosownych porad dotyczących sytuacji finansowej, a także poszukują ofert, które są najlepiej dopasowane do jego możliwości finansowych, a także konkretnych wymagań. Dobrą wiadomością jest fakt, że na terenie Polski działa wielu takich doradców, więc ich znalezienie nie jest trudnym zadaniem.

Posted in Bez kategorii