Praktyczne rozwiązania ułatwiające remont w domu – elektronarzędzia niezbędne w każdym domu

Przeprowadzenie remontu w domu to wymagające i odpowiedzialne zadanie, które wymusza na nas konieczność posiadania odpowiednich materiałów a także narzędzi usprawniających pracę i pozwalających osiągnąć założony cel i efekt. Niezwykle pomocne mogą się także okazać różnego rodzaju nowoczesne elektronarzędzia zwiększające komfort pracy oraz znacznie przyspieszające wszelkie procesy. Urządzenia takie mogą sprawić, że nawet prawdziwy amator będzie w stanie wykonać większość podstawowych prac remontowych. Pozostaje pytanie, jakie aku narzędzia ułatwią nam prace remontowe?

Systemy poziomowania płytek

System poziomowania płytek to nowoczesne wsparcie w układaniu glazury. System ten wykorzystywany jest zarówno podczas montaży na ścianach jak i na podłodze. Składa się on z zestawu specjalnych klinów i klipsów, które mają zastępować krzyżaki dystansowe wykorzystywane między kafelkami w trakcie pracy. Praca z tego typu systemem polega na wkładaniu pomiędzy sąsiadujące ze sobą kafelki klipsów kształtem przypominających odwróconą literę T, po czym założenie na niego klina blokującego docisk. Praca z systemem poziomowania płytek sprawi, że glazura, którą ułożymy na podłodze lub ścianie będzie wyglądać profesjonalnie a czas montażu znacząco się skróci w porównaniu z klasycznymi metodami układania płytek.

Równie ciekawym rozwiązaniem polecanym przez spore liczby monterów jest włoski system poziomowania płytek o nazwie Tiramisu (http://www.akutools.pl/oferta/tiramisu-system-poziomowania-plytek), który składa się z gwintów oraz pokrętła. Gwint, podobnie jak klin zakłada się pomiędzy poszczególne kafelki a następnie wkręca się na niego pokrętło. Ma ono za zadanie docisnąć płytkę do wcześniej przygotowanego podłoża. Sposób ten umożliwia zadziwiająco precyzyjne ułożenie płytek w wyjątkowo równych odstępach, które mogą wynosić od 1 do 4mm.

Narzędzia do samodzielnego układania podłogi

Jedną z najpopularniejszych prac wykończeniowych i remontowych dotyczących podłogi jest układanie płytek ceramicznych. W przypadku tego zadania mamy do wyboru dwa rozwiązania. Pierwsze z nich zakłada skorzystanie z usług doświadczonego glazurnika, który w zamian za określoną zapłatę wykona tego typu usługę. Drugim rozwiązaniem jest samodzielne wykonanie pracy. Jest ono opłacalne tylko wtedy, gdy posiadamy odpowiedni sprzęt do pracy. Dobrym rozwiązaniem jest również poczytanie lub obejrzenie filmów instruktarzowych znalezionych w Internecie, które usprawnią nasza pracę i pozwolą na rozjaśnienie wszelkich skomplikowanych kwestii.

Pośród narzędzi niezbędnych przy samodzielnym układaniu płytek można wymienić chociażby maszynki do cięcia płytek, poziomice a także krzyżaki dystansowe. Przed rozpoczęciem całej pracy warto także rozłożyć wszystkie płytki na podłodze, by przekonać się jak będzie wyglądać powierzchnia na końcu pracy oraz po to, by sprawdzić czy na naszej podłodze nie ma żadnych nierówności. W przypadku nietypowych zakończeń lub rozmiarów powierzchni płytki trzeba będzie przyciąć do odpowiedniego rozmiaru. Do tego zadania przydatne będą tarcze diamentowe Kińczyk do betonu, gres i płytek. Przyrządy te charakteryzuje wyjątkowa wszechstronność użytkowania. Mogą być one przeznaczone do cięcia następujących materiałów: metal, aluminium, ceramika, drewno, stal nierdzewna, gres, kamień, szkło, klinkier, glazura, asfalt oraz tworzywa sztuczne.

Dystrybutor posiadający wieloletnie doświadczeni

Dystrybutorem narzędzi tego typu jest młoda lecz prężnie rozwijająca się firma AkuTools – akutools.pl której siedziba firmy mieści się nieopodal Dębicy, pod adresem Nagawczyna 488, 39-200 Dębica (tel.: 516 717 423). Obszarem jej działalności jest dystrybucja i sprzedaż znanych i lubianych marek, jak chociażby Milwaukee czy Stanley. Pracownicy AKU Tools to prawdziwi profesjonaliści nastawieni na zaspokojenie potrzeb zarówno klientów hurtowych jak i detalicznych z branży narzędziowej a także BHP. Firma współpracuje z największymi producentami oraz importerami narzędziowymi, by móc oferować wyjątkowe nowości rynkowe, a także produkty wpisujące się w nieustannie zmieniające się trendy oraz techniki budowlane czy montażowe.