Co to jest responsywne projektowanie stron internetowych?

Każda firma w dzisiejszych czasach chce mieć mobilną wersję swojej strony internetowej.

Obecnie wielu użytkowników korzysta z przenośnych urządzeń do surfowania po stronach internetowych, aby znaleźć produkty i usługi, których potrzebują. Zatem każda strona powinna wyświetlać się prawidłowo nie tylko na komputerach stacjonarnych i laptopach, ale także na urządzeniach mobilnych, takich jak smartphone, iPhone, iPad, tablet, i wszystkie rozdzielczości oraz orientacje ekranu muszą być również kompatybilne.

Co to jest responsywne projektowanie stron internetowych?

Automatyczne dopasowanie treści do urządzenia użytkownika

W dziedzinie projektowania i tworzenia stron internetowych szybko dochodzimy do punktu, w którym nie jesteśmy w stanie nadążyć za niekończącymi się nowymi rozdzielczościami i urządzeniami. W przypadku wielu serwisów stworzenie wersji strony dla każdej rozdzielczości i nowego urządzenia byłoby niemożliwe, a przynajmniej niepraktyczne. Responsywne projektowanie stron internetowych to podejście, które sugeruje, że projektowanie i rozwój powinny reagować na zachowanie i środowisko użytkownika w oparciu o rozmiar ekranu, platformę i orientację.

Praktyka składa się z połączenia elastycznych siatek i układów, obrazów oraz inteligentnego wykorzystania zapytań o media CSS. Gdy użytkownik przełącza się z laptopa na iPada, witryna powinna automatycznie zmieniać się, aby dostosować się do rozdzielczości, rozmiaru obrazu i możliwości skryptów. Innymi słowy, witryna powinna mieć technologię automatycznego reagowania na preferencje użytkownika. Responsywna strona internetowa powinna się automatycznie dostosowywać do różnych ekranów. Nie powinno to wymagać niezliczonych rozwiązań dla każdej nowej kategorii użytkowników urządzeń mobilnych.

Przeczytaj również artykuł na stronie https://kkmmedia.pl/co-to-takiego-responsywna-strona-internetowa-jak-ja-pozycjonowac/, aby dowiedzieć się więcej o stronach responsywnych. Responsywne projektowanie stron internetowych wymaga bardziej abstrakcyjnego sposobu myślenia. Niektóre pomysły są już praktykowane, jak płynne układy, zapytania o media i skrypty, które mogą automatycznie ponownie formatować strony internetowe i dodawać znaczniki. Ale responsywna strona internetowa to nie tylko regulowane rozdzielczości ekranu i automatycznie skalowalne obrazy, ale raczej zupełnie nowy sposób myślenia o projektowaniu stron www.

Posted in Bez kategorii